برند چیست؟!

برند چیست؟! علامت تجاری یا برند همان نماد است که در دنیای امروز به عنوان شناسنامه یک محصول و یا خدمات خاص ، یا به عبارتی نشان دهنده خدمات یا محصولاتی خاص است.

درواقع مخاطب با دیدن برند یا نماد یک محصول ، می‌تواند جزئیات آن را به درستی حدس بزند.

برند های نام آشنا :

مثلا ما با دیدن علامت تجاری یا برند آدیداس (Adidas) متوجه این می‌شویم که با یک محصول از نوع پوشاک ورزشی یا به اصطلاح اسپورت و یا کفش و وسایل مورد نیاز ورزشی روبرو هستیم.

یا با دیدن علامت تجاری کوکاکولا (cocacola) این را میدانیم که این یک برند تولید کننده نوشیدنی های خوراکی است که معروف‌ترین آن نوشابه گازدار کوکاکولا می‌باشد.

در واقع علامت تجاری کمک می‌کند تا یک محصول تولیدی در اجتماع به شکلی درست و طبق طبقه بندی های خودش شناخته شود.

ایجاد رقابت با برند :

یکی از بزرگترین فواید برند ایجاد رقابت بین تولید کنندگان و کسانی که خدماتی خاص ارائه می‌دهند است ، مثلا در شاخه ای خاص دو تولید کننده با برند های شناخته شده خود در حال رقابت برای فروش بهتر هستند.

اگر تولید کننده جدیدی در همان شاخه شروع به فروش محصولات خود در جامعه بکند و بتواند محصولات یا خدماتی بهتر از دو تولید کننده قبلی ارائه دهد ، مطمئنا علامت تجاری تولید کننده جدید در جامعه مورد توجه قرار خواهد گرفت و با پخش شدن نام برند می‌تواند بازار فروش دو تولید کننده قبلی را نیز اشغال کند!

اما تعریف کلی برند چیست؟! :

“علامت تجاری یا برند ، یک نام ، عبارت ، نشانه یا علامت یا ترکیبی از این المان ها است که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالا ها و خدمات یک فروشنده یا برای ایجاد تمایز میان کالا و خدمت یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته ‌می‌شود.”

ساختار یک برند :

نماد یا برند ، یا به عبارت دیگر علامت تجاری متشکل از تصویر یا نوشته ای می‌باشد که نشان دهنده آن محصول و یا خدمات یک شرکت خدماتی است.

بعضی از علامت های تجاری شامل نوشته و الگویی خاص هستند ، بعضی ها فقط نوشته و بعضی ها فقط یک آیکون و یا یک لوگو می‌باشند.

نقش برند :

در واقع شرکت های خدماتی یا شرکت های تولید کننده همواره به دنبال جلب رضایت و وفاداری مشترین خود هستند تا با کسب کردن این مهم در بازار های مختلف جهان رقابت کنند.

در واقع بزرگ بودن یک برند رابطه مستقیمی با کیفیت محصولات ، استراتژی برندسازی و بازار فروش و مقدار فروش محصولات یا خدمات یک شرکت دارد.

برند های مطرح دنیا :

تمام شرکت های خدماتی و شرکت های تولیدی بزرگ دنیا ، امروزه با برند یا علامت تجاری خود در دنیا شناخته شده‌اند. شما قطعا با دیدن برند های شناخته شده در سطح جهانی یا حتی شناخته شده در ایران ، بدون اینکه حتی نام برند در تصویر هم آمده باشد ، آن را می‌شناسید!

به تصاویر زیر نگاه کنید تا به درستی متوجه این موضوع شوید :

تمامی نام های تجاری بزرگ دنیا این مهم را به آسانی ویا بصورت شانسی بدست نیاورده‌اند.

قطعا در پشت تمامی نام های تجاری بزرگ دنیا استراتژی درست و بهینه ای بوده است.

هر برند ، قطعا توانایی بزرگ شدن و تبدیل شدن به یک نام جهانی را داراست ، اما مهم این است که استراتژی تجری ، تبلیغاتی و … برای برند بصورت تخصصی و درست برنامه ریزی شود.

برای ارتباط با ذهن خلاق ، یکی از راه های زیر را انتخاب کنید

ارتباط از طریق واتساپ :

کارشناس ثبت شرکت
واتساپ کارشناس 2

تلفن تماس :

213 666 88 021

7913 65 88 021

4484 040 0912

4474 040 0912

آدرس :

تهران ، خیابان ولی‌عصر (عج) ، بعد از بوستان ساعی ، محله گاندی ، کوچه سی‌وششم ، مجتمع ولی‌عصر (ع) 1 ، واحد 116

دسترسی دوم : انتهای خیابان گاندی ، خیابان وزرا ، پلاک 108 ، مجتمع ولیعصر 1 ، طبقه اول ، واحد 116

تماس با ما

213 666 88 021

7913 65 88 021

4484 040 0912

4474 040 0912

تهران ، خیابان ولیعصر (عج) ، محله گاندی ، کوچه سی و ششم ، مجتمع ولیعصر 1 ، طبقه اول ، واحد 116

درباره ما

موسسه حقوقی ذهن خلاق از سال 1393 با ارائه خدمات حقوقی و ثبتی در کنار شما عزیزان می‌باشد و با بهره گیری از کارشناسان مجرب در زمینه ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری (برند) و مشاوره برندسازی و برندینگ و اخذ کارت بازرگانی و انواع مجوز ها در این مدت کوتاه توانسته با کسب جایگاهی بزرگ ، مشاوری امین در بین تولیدکنندگان کشور باشد

ادامه…