ثبت برند روغن موتور :

ثبت برند روغن موتور خودرو یکی از زیرشاخه‌های ثبت برند است که فواید بسیاری برای صاحبان سرمایه و تاجرینِ حوزۀ خودرو  دارد.

ثبت برند در هر حوزه فعالیتی اعم از کالا و خدمات مصداق پیدا می کند. ثبت برند در حوزه صنعت خودرو  به شما کمک می‌کند تا برندهای شاخص کشورهای دیگر را بشناسید.

برندهایی که تنها به فعالیت در حوزه تولید خودرو اکتفا نمی‌کنند بلکه لوازم یدکی و جانبی نیز تولید می‌کنند. روغن موتور ماشین یکی از این موارد است. اما دستۀ دیگر متاقضیان ثبت برند روغن موتور ماشین افرادی هستند که تخصصی و ویژه صرفا در این حوزه فعالیت می‌کنند.

نام تجاری و علامت تجاری ، برند :

اولین قدم برای کسانی که در حوزه تولید روغن موتور فعالیت دارند و می خواهند برای ارتقاء و گسترش بازار فروش محصولاتشان،  برند روغن موتور خود را ثبت کنند، انتخاب نامی مناسب است.

نکتۀ مهم دیگر لوگو و یا علامت تجاری برند است. که می‌بایست منحصر به فرد باشد که قطعا انجام این دو مورد به عهدۀ متخصصین حوزۀ تبلیغات است. تا علاوه بر استاندارد و خلاقانه بودنشان با ارائۀ طرح و نامی منحصر به فرد تایید آن‌ها را قطعی کنید.

موسسه حقوقی ثبتی

ثبت روغن موتور :

اولین قدم برای ثبت برند روغن موتور تکمیل اظهارنامه ثبت برند در دو نسخه است. بعد از آن با توجه به اینکه ثبت برند توسط شخص حقیقی یا حقوقی انجام می‌شود مدارک هویتی متناسب با آن را آماده می‌کنید .

نکته: چنانه شخص متقاضی ثبت برند صادر کننده باشد و یا اگر لوگو یا برند لاتین باشد داشتن کارت بازرگانی الزامی است.

ثبت علامت تجاری روغن موتور

مدارک مورد نیاز :

شخص حقیقی :

 • مدارک هویتی شخص متقاضی ( کارت ملی و شناسنامه)
 • نشانی اقامتگاه و کد پستی
 • آدرس الکترونیکی متقاضی
 • وکالت نامه وکیل دادگستری
 • شماره تماس
 • تصویر علامت تجاری ( نوشتاری یا لوگو )
 • لیست از پیش تعیین شده ی کالا و خدمات مدنظر
 • مجوز صادره از مرجع صالح جهت فعالیت (جواز تاسیس، جواز کسب، جواز بهره برداری و…)

شخص حقوقی :

 • روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت
 • تصویر مدارک هویتی مدیر عامل
 • 10 نمونه تصویر لوگو و یا علامت و برند در ابعاد 10*10 از زوایای مختلف
 • مجوز فعالیت شرکتی که برند آن قرار است ثبت شود

(جواز تاسیس، جواز کسب، پروانه بهره برداری، کارت بازرگانی، کار عضویت اتاق بازرگانی، مجوز کسب و کار اینترنتی. مجوز مشاغل خانگی، اینماد. رسانه دیجیتال، مجوز فعالیت اقتصادی )

 • تعیین طبقات بین المللی کالا و خدمات مدنظر برند

در کنار تمامی این مراحل، پرداخت هزینه های قانونی برای ثبت الزامی است. رسید پرداخت باید همراه با دیگر مدارک  به مراجع ثبت علائم تجاری تحویل داده شود.

در هر مرحله برای سهولت کار می‌توانید از طریق لینک زیر به کارشناسان ما متصل شده و در این خصوص مشاوره بگیرید.

مدت زمان ثبت برند :

بر اساس قانون ثبت اختراعات و طرح صنعتی و علامت تجاری سال 86، کارشناس ثبت باید ظرف ۶۰ روز نظر خود را اعلام کند و  ۳۰ روز پس از انتشار روزنامه اول باید تشکیل پرونده انجام شود.  30  روز پس از انتشار روزنامه دوم، سند برند صادر می‌شود و توسط  مالک یا وکیل و قابل دریافت است.

اهمیت ثبت برند روغن موتور ماشین

اهمیت ثبت برند روغن موتور ماشین :

مجموعه های تولیدی  پس از ثبت برند (به صورت حقیقی یا حقوقی )، در جهت بهینه سازی کیفیت کالا و خدمات خود قدم برمی‌دارند که این موضوع خود  انگیزۀ کافی برای سرمایه گذاری های بیشتر را به وجود می‌آورد که خود این موضوع  ابزار کارآمدی برای بازاریابی و فروش است  که اعتبار بیشتر برای کسب و کار را به همراه خواهد داشت.

ثبت برند روغن موتور  به شرکت کمک می کند که سهام آن افزایش یابد  که  نتیجۀ حاصله دریافت درآمد بیشتر برای شرکت است که این موضوع در اخذ وام های کارساز نیز نقش مهمی  دارد.

از طرفی برای کسانی که تصمیم دارند کسب و کاررشان را گسترش دهند، ثبت برند، یکی از الزامات اخذ نمایندگی است. هنگامی که برای ثبت برند روغن موتور اقدام  شود، می توان آن را انتقال داده و یا به شرکت های دیگر اجازه داد تا از این برند استفاده کنند که خود این موضوع هم مسیر و منبع درآمد مناسبی برای مجموعه است.

مشاوره رایگان

شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با وکلا و مشاورین حقوقی، موسسه حقوقی ذهن خلاق تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان ممکن دقیق‌ترین اطلاعات را کسب کنید.

برای ارتباط با ذهن خلاق ، یکی از راه های زیر را انتخاب کنید

ارتباط از طریق واتساپ :

کارشناس ثبت شرکت
واتساپ کارشناس 2

تلفن تماس :

213 666 88 021

7913 65 88 021

4484 040 0912

4474 040 0912

آدرس :

تهران ، خیابان ولی‌عصر (عج) ، بعد از بوستان ساعی ، محله گاندی ، کوچه سی‌وششم ، مجتمع ولی‌عصر (ع) 1 ، واحد 116

دسترسی دوم : انتهای خیابان گاندی ، خیابان وزرا ، پلاک 108 ، مجتمع ولیعصر 1 ، طبقه اول ، واحد 116