ثبت برند مبلمان

ثبت برند مبلمان :

صنعت مبلمان از دیرباز تا کنون سیر متفاوتی را طی کرده است. تا اواسط دهۀ ۴۰ خورشیدی، این صنعت آمیخته با هنر به صورت سنتی دنبال می‌شد که امروزه  شکلی مدرن‌تر به خود گرفته است و همین امر شرایط رشد و توسعه صنعت چوب و مبلمان  را فراهم کرده است. با گسترده‌تر شدن بازار رقابت در این حوزه، ثبت برند مبلمان نیز رواج بیشتری پیدا کرده است تا محصولات تولید شده در بازار داخلی و بین المللی، بهتر ارائه و معرفی شوند.

برای آگاهی دقیق‌تر از مراحل ثبت برند مبلمان می‌توانید از طریق لینک زیر به مشاورین مجرب موسسۀ ذهن خلاق متصل شوید.

فواید ثبت برند مبلمان :

افزایش تولید مبلمان، رقابت بیشتری را در این حوزه به وجود آورده است که همین موضوع سبب شده تا تثبیت نام برند و تبلیغات برای مبلمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شوند.

 • تبلیغات مؤثرتر
 • شناخته شدن برند
 • اعتماد مشتری
 • حق قانونی استفاده از برند تا ده سال که قابل تمدید است
 • انتقال و واگذاری برند
 • دریافت وام

تفاوتی ندارد که شما یک تولیدکننده بزرگ مبلمان  و دکوراسیون لوکس هستید یا سازنده‌ای که صندلی‌ها و کمد‌های طراحی‌شده و خاص خود را در تعداد محدود به فروش می‌رساند، ثبت برند مبلمان برای حفظ منافع مادی و معنوی شما از برندتان لازم و ضروری است.

مرجع ثبت برند :

اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در تهران یکی از ادارات ثبت  برند است . طبق ماده 6 قانون ثبت علایم تجاری، اداره ثبت علایم شعبۀ مخصوصی از دفتر دادگاه شهرستان تهران به شمار می‌رود و به این ترتیب اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی در خصوص رد و یا قبول اظهارنامه اقدام می‌کند و نتیجه به متقاضی ارائه می‌شود.

در هر مرحله برای آگاهی بیشتر از جزئیات و مراحل ثبت برند مبلمان از طریق لینک زیر با مشاورین مجرب موسسۀ ذهن خلاق ارتباط بگیرید.

ثبت برند مبلمان اداری

شرایط ثبت برند مبلمان :

برند می‌بایست با سایر برندها تفاوت داشته باشد و با نوع و جنس کالا نیز ارتباط تنگاتنگ نشان دهد. برند و علامت تجاری هر کالا معرف تمامیت موضوع مورد نظر است که باعث می‌شود مشخصا ویژگی‌های کالای ارائه شده و هدف و کار شرکت مشخص باشد. نام و علامت تجاری برند باید معرف تمام و کمال حوزۀ فعالیت موردنظر باشند. علاوه بر تمام این‌ها نام برند و لوگوی آن باید منحصر به فرد بوده و از روی برند دیگری کپی نشده باشد.

اداره مالکیت صنعتی، برای ثبت علامت بررسی هایی را انجام می دهد تا اگر علامت مخالف قانون نبوده و یا تعلق به دیگری نداشته باشد و شباهت آن با علامت ثبت پیشین احراز نشد، به ثبت آن مبادرت نماید و چنانچه در بررسی های مقدماتی یکی از موارد ذکر شده رعایت نشده باشد در این صورت اداره مالکیت صنعتی تقاضا را رد کرده و رد تقاضا را با ذکر علل آن به متقاضی ثبت ابلاغ می کند.

مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری مبلمان :

الف-  شخص حقیقی:

 • کپی شناسنامه
 • کارت ملی
 • کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 • کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

ب- شخص حقوقی:

 • کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی
 • کپی روزنامۀ تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 • کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 • کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
موسسه حقوقی ذهن خلاق

مدت زمان لازم برای فرآیند ثبت برند :

برای ثبت برند مبلمان، اولین اقدام استعلام نام برند است تا از ثبت نشدن آن اطمینان حاصل کرد. این اقدام پروسه ثبت برند مبلمان را سریع‌تر می‌کند. چراکه اگر نام پیشنهادی برای ثبت برند تکراری باشد، اداره مالکیت معنوی آن را عودت خواهد داد. از زمانی که اظهارنامه  به اداره مربوطه ارسال می‌شود، ۳۰ تا ۴۰ روز کاری جهت آگهی نوبت اول و ۲٫۵ ماه جهت دریافت نهایی گواهینامه ثبت برند زمان لازم است.  به طور کلی مدت زمان لازم برای ثبت برند نزدیک به ۴ ماه است.

هزینه ثبت برند مبلمان :

از سال ۱۳۹۹، هزینه ثبت برند مبلمان از دو میلیون و چهارصد هزار تومان شروع می‌شود. مبلغ مورد نیاز برای ثبت برند لاتین با هزینه ثبت برند فارسی تفاوتی ندارد. هزینه ثبت برند مبلمان به مجوز‌های لازم، تعداد محصولات و طبقات درخواستی بستگی دارد. مقصود از طبقه، نوع خدمات یا کالاهایی است که هر شخص حقیقی یا حقوقی برای برند خود در نظر می‌گیرد.

شما برای سهولت در روند ثبت برند و همینطور آگاهی از تمام ریزجزئیات مراحل ثبت برند مبلمان و دکوراسیون می‌توانید از مشاورین مجرب و آگاه موسسۀ ذهن خلاق کمک بگیرید تا در وقت و هزینۀ خود صرفه‌جویی کنید. تیم ذهن خلاق آمادۀ ارائۀ خدمات و مشاوره به متقاضیان این حوزه است.

موسسه حقوقی ذهن خلاق

برای ارتباط با ذهن خلاق ، یکی از راه های زیر را انتخاب کنید

ارتباط از طریق واتساپ :

کارشناس ثبت شرکت
واتساپ کارشناس 2

تلفن تماس :

213 666 88 021

7913 65 88 021

4484 040 0912

4474 040 0912

آدرس :

تهران ، خیابان ولی‌عصر (عج) ، بعد از بوستان ساعی ، محله گاندی ، کوچه سی‌وششم ، مجتمع ولی‌عصر (ع) 1 ، واحد 116

دسترسی دوم : انتهای خیابان گاندی ، خیابان وزرا ، پلاک 108 ، مجتمع ولیعصر 1 ، طبقه اول ، واحد 116

تماس با ما

213 666 88 021

7913 65 88 021

4484 040 0912

4474 040 0912

تهران ، خیابان ولیعصر (عج) ، محله گاندی ، کوچه سی و ششم ، مجتمع ولیعصر 1 ، طبقه اول ، واحد 116

درباره ما

موسسه حقوقی ذهن خلاق از سال 1393 با ارائه خدمات حقوقی و ثبتی در کنار شما عزیزان می‌باشد و با بهره گیری از کارشناسان مجرب در زمینه ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری (برند) و مشاوره برندسازی و برندینگ و اخذ کارت بازرگانی و انواع مجوز ها در این مدت کوتاه توانسته با کسب جایگاهی بزرگ ، مشاوری امین در بین تولیدکنندگان کشور باشد

ادامه…