ثبت شرکت های تضامنی

ثبت شرکت تضامنی :

شرکت تضامنی ، یکی ازچندین نوعِ شرکت ها می‌باشد که در این بین ثبت شرکت تضامنی در ایران دارای شرایط و ضوابط خاص خود می‌باشد.فرد یا افرادی که خواهان شروع فعالیت تجاری و ثبت شرکت هستند با در نظر گرفتن حوضه فعالیت و نحوه فعالیتشان در این رابطه تصمیم گیری خواهند کرد.

شرکت تضامنی نیز باید با توجه به حوضه فعالیت و  شرایط آن حوضه که در ادامه این مقاله توضیح داده شده انتخاب شود.

در این مقاله ابتدا با شرکت و در ادامه نیز با شرکت تضامنی آشنا می‌شوید و در صورت لزوم می‌توانید با کارشناسان امور ثبت شرکت موسسه حقوقی ذهن خلاق تماس حاصل فرمایید.

شرکت :

در قانون مدنی ایران تعریف شرکت به این شکل آمده است :

“شرکت یا کمپانی به معنای یک شخصیت حقوقی، بنگاه تجارت یا انجمن  است.”

اجتماع حقوق مالکان متعدد در شیء واحد به نحو اشاعه است که در برگیرنده مشاعات نیز می‌باشد. بنابر مفهوم استنباط شده از از قانون تجارت ، شرکت قراردادی است که بر اساس آن اعضا یا شرکا سود حاصل از سرمایه را تقسیم می‌کنند که  در قوانین ایران شخصیت حقوقی دارند.

ثبت شرکت :

امروزه در دنیای تجارت ، اتفاقات غیر قابل پیش بینی حقوقی بسیاری رخ می‌دهد ، اما قوانینی وجود دارد که قادر است آن ناپایداری ها و شرایط پیش بینی نشده را تصحیح کند.

شرکت‌های تجاری بخش بزرگی از فعالیت های اقتصادی را  برعهده دارند ؛ و چون استفاده از  شرکت تجاری  مزیت هایی دارد که فعالیت های فردی از آن بی بهره است ، نه تنها افراد بلکه دولت ها نیز فعالیت اقتصادی خود را در قالب شرکت های تجاری ارائه می کنند. با ثبت شرکت تمام امور تجاری و غیر تجاری شرکت به صورت رسمی و قانونی صورت می‌گیرد و اعتبار بیشتری دارد ، در نتیجه افرد حقیقی تمایل بیشتری به همکاری با شرکت های ثبت شده خواهند داشت. با اینکه ثبت شرکت در تشکیل شرکت نقش ندارد ، اما عدم ثبت شرکت سبب جریمه و مسائل قانونی برای مدیران شرکت و در برخی مواقع موجب انحلال شرکت خواهد شد. به این ترتیب ثبت شرکت امری ست ضروری ، چرا که فعالیت آن زیر نظر قانون صورت می‌گیرد  و البته حمایت همه جانبه ی قانون هم برخوردار خواهد بود.

ثبت شرکت تضامنی

انواع شرکت :

به طور کلی مطابق ماده 20 قانون تجارت، شرکت های تجاری به هفت گونه تقسیم می‌شوند:

 1. شرکت های سهامی (خاص و عام)
 2. شرکت با مسئولیت محدود
 3. شرکت تضامنی
 4. شرکت مختلط غیر سهامی
 5. شرکت مختلط سهامی
 6. شرکت نسبی
 7. شرکت تعاونی

مزایای ثبت شرکت :

 • کسب اعتبار و شهرت تجاری
 • جمع‌آوری سرمایه ها و دانش های فنی و ایجاد یک سرمایه عمده و دانش فنی قابل توجه
 • کسب سود بیشتر و توزیع زیان ها بین چند شریک و کم شدن بازه خطرات سرمایه گذاری
 • تصمیمات در شرکت تجاری علی الاصول به اکثریت اتخاذ می گردد
 • در برخی از شرکت تجاری، مانند شرکت های سهامی یا بامسئولیت محدود ، شرکاء نسبت به تمام دیون شرکت مسئولیتی نداشته و مسئولیت محدود به میزان سهم الشرکه یا سهام آن ها است که موجب امنیت خاطر سرمایه گذاران می گردد.
 • در شرکت تجاری هر شخصی که با شرکت قرار داد تنظیم کند، فقط با یک شخص رابطه معاملاتی برقرار کرده و آن هم شخص حقوقی شرکت است
 • بهره مندی از امکانات بیمه برای تمام کارکنان شرکت
 • گسترش کسب و کار و ورود به عرصه های بین المللی
 • اخذ و اعطای نمایندگی رسمی
 • امتیازات اعتبارات وام تسهیلات
 • اخذ مجوز
 • امکان شرکت در مناقصات و مزایدات رسمی

شما در هر مرحله می‌توانید از طریق لینک زیر از ریزجزئیات امور ثبت شرکت سهامی خاص و شرایط و مدارک مورد نیاز آن مطلع شوید.

تعریف شرکت تضامنی :

شرکت تضامنی اصولا به شرکت هایی گفته می‌شوند که تحت اسم مخصوصی برای امور تجاری مابین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود.

زمانی که دارایی شرکت برای پرداخت قرض های شرکت به اندازه کافی نباشد ، تک تک شرکا مسئولیت پرداخت قرض های شرکت تضامنی را دارند.

در زمانی پرداخت بدهی شرکت ، فردی که از شرکت طلب دارد می‌تواند این طلب را از هرکدام از شرکا مطالبه نماید ، شایان ذکر است شریکی که طلب را پرداخت کرده می‌تواند نسبت به پرداخت این طلب از دیگر شرکا با توجه به سهم و سرمایه آن ها در شرکت ، اقدام کند.

– در شرکت های تضامنی ، یکی از نکات اصلی وجود نام یکی از مالکان در نام شرکت و در ادامه آن عنوانهایی مانند : شرکا ، برادران و … می‌باشد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت تضامنی :

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت تضامنی ، محدودیت خاصی را دارا نیست و شرکا می‌توانند حداقل مبلغ خود را آنطور که می‌خواهند تعیین کنند.

ثبت شرکت تضامنی در ایران

مدارک موردنیاز  ثبت شرکت تضامنی :

 • 2 عدد برگه‌ی تقاضانامه
 • 2 عدد برگه‌ی شرکت‌نامه
 • دو نسخه اساسنامه
 • فتوکپی شناسنامه‌ی شرکا
 • مجوز از مراجع ذیصلاح در صورت نیاز

موسسۀ حقوقی ذهن خلاق :

برای آگاهی بیشتر و بهتر از ریزجزئیات هزینه ثبت شرکت سهامی خاص  در ایران و تمام مراحل قانونی آن می‌توانید با مشاورین موسسۀ ذهن خلاق ارتباط بگیرید. موسسۀ حقوقی ذهن خلاق مجموعه‌ای است که با بهره‌گیری از مشاوران مجرب، انجام امور حقوقی مربوط به ادارۀ مالکیت معنوی مانند ثبت برند و ثبت شرکت و… را برای تولیدکنندگان و موسسات و حتی اشخاصی که قصد شروع در حوزه‌ای کاری را دارند را انجام می‌دهد. انجام امور ثبتی هرچند که ساده به نظر می‌رسد اما نیازمند آگاهی و مشاوره است تا امور مربوطه به بهترین شکل انجام گرفته تا سریع‌ترین زمان بهترین نتیجه حاصل شود.

برای ارتباط با ذهن خلاق ، یکی از راه های زیر را انتخاب کنید

ارتباط از طریق واتساپ :

کارشناس ثبت شرکت
واتساپ کارشناس 2

تلفن تماس :

213 666 88 021

7913 65 88 021

4484 040 0912

4474 040 0912

آدرس :

تهران ، خیابان ولی‌عصر (عج) ، بعد از بوستان ساعی ، محله گاندی ، کوچه سی‌وششم ، مجتمع ولی‌عصر (ع) 1 ، واحد 116

دسترسی دوم : انتهای خیابان گاندی ، خیابان وزرا ، پلاک 108 ، مجتمع ولیعصر 1 ، طبقه اول ، واحد 116

تماس با ما

213 666 88 021

7913 65 88 021

4484 040 0912

4474 040 0912

تهران ، خیابان ولیعصر (عج) ، محله گاندی ، کوچه سی و ششم ، مجتمع ولیعصر 1 ، طبقه اول ، واحد 116

درباره ما

موسسه حقوقی ذهن خلاق از سال 1393 با ارائه خدمات حقوقی و ثبتی در کنار شما عزیزان می‌باشد و با بهره گیری از کارشناسان مجرب در زمینه ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری (برند) و مشاوره برندسازی و برندینگ و اخذ کارت بازرگانی و انواع مجوز ها در این مدت کوتاه توانسته با کسب جایگاهی بزرگ ، مشاوری امین در بین تولیدکنندگان کشور باشد

ادامه…