هزینه ثبت شرکت ها در سال 1400

هزینه ثبت شرکت در سال 1400

برای آشنایی با  هزینه ثبت شرکت ها در سال 1400 باید ابتدا به مبحث شرکت ها بپردازیم . به اجتماع دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی به منظور انجام عملیات تجاری و کسب سود، شرکت گفته می‌شود. برای کسانی که قصد استفاده از مزایای ثبت قانونی شرکت و همینطور گسترش کسب و کار خود را دارند لازم و ضروری است تا شرکت خود را به ثبت برسانند تا علاوه بر شناخته شدن فعالیت خود را نیز قانونی کنند.

به این منظور موسسین شرکت برای ثبت شرکت باید هزینه هایی را متقبل شوند. هزینه ثبت شرکت در هر سال به نسبت تعرفه ها متفاوت است و برای آگاهی دقیق‌تر از پروسۀ ثبت شرکت و هزینه‌های آن دسترسی به منبع درست اطلاعاتی بسیار مهم و حائز اهمیت است چرا که اطلاعات درست باعث می‌شود که پروسۀ ثبت شرکت روند سریع‌تری را طی کند.

شما در هر مرحله از طریق لینک زیر می‌توانید به مشاوران مجرب موسسۀ ذهن خلاق متصل شده و اطلاعات کامل و جامع در زمینۀ ثبت شرکت و هزینه‌ ثبت شرکت در سال 1400 را دریافت کنید.

به طور کلی مهم ترین هزینه‌های ثبت شرکت ‌های تجاری، شامل: هزینه حق الثبت شرکت، هزینه چاپ آگهی تاسیس در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار و هزینه ابطال تمبر سرمایه شرکت و.. می‌شود که علاوه بر تمام این‌ها، برای تاسیس و ثبت برخی شرکت ها، از جمله شرکت های سهامی، قانون گذار حداقل سرمایه را نیز مشخص کرده که می‌بایست آن را نیز به این هزینه ها اضافه کرد.

   1 – هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه :

از هزینه های ثبت شرکت مخصوصا شرکت با مسئولیت محدود می‌توان به هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه اشاره کرد. که شامل تمام اعضای هیئت مدیره و بازرسان می‌شود. بر این اساس تنها کسانی که عدم سوپیشینه و سابقۀ کیفری داشته باشند قادر به ثبت شرکت هستند.  گواهی عدم سوپیشینه کیفری برای سهامداران و کسانی که نقش مدیریتی در این شرکت نداشته باشند، نیاز نیست.

افراد هیئت مدیره، به دو طریق برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه می توانند اقدام کنند:

  • مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 که بر اساس نرخ سالیانه که توسط مراجع دولتی اعلام می شود اقدام به صدور گواهی عدم سوء پیشینه اقدام میکند، در حال حاضر این رقم در حدود 70 هزار تومان است.
  • دریافت گواهی عدم سوء پیشینۀ کیفری از سامانه ثنا که به صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری انجام می‌گیرد که هزینه آن در حدود 20 هزار تومان است.
هزینه ها برای ثبت شرکت در سال 1400

    2 – هزینه تعیین نام شرکت :

یکی از مراحل مهم ثبت شرکت، انتخاب نام شرکت است. که همچون سایر مراحل ثبت شرکت، از طریق سایت irsherkat.ssaa.ir  انجام می گیرد، که هزینه آن، پنجاه هزار تومان است.

   3 – هزینه حق الثبت شرکت :

این هزینه ای است که به عنوان حق الثبت شرکت در مرجع ثبت شرکت‌ها دریافت می شود  که  در حال حاضر، در حدود 10 هزار تومان است.

   4 – هزینه ابطال تمبر سرمایه شرکت :

بعد از به پایان رسیدن مراحل ثبت شرکت با صدور آگهی تاسیس آن، موسسین شرکت موظفند مبلغی معادل نیم در هزار سرمایه شرکت را به عنوان هزینه ابطال تمبر سرمایه شرکت، به سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت کنند. هزینه ابطال تمبر سرمایه شرکت  یکی از مهم ترین هزینه های ثبت شرکت است.

هزینه های جای ثبت شرکت ها در سال 1400

   5 – هزینه پست مدارک شرکت :

بعد از ارسال درخواست ثبت شرکت از طریق نشانی irsherkat.ssaa.ir و تایید درخواست ثبت از سوی مسئول مربوطه، موسسین شرکت باید از راه پست تمام مدارک مورد نیاز  را به آدرس مرجع ثبت شرکت ها ارسال کنند که هزینه آن در حدود 35 هزار تومان می‌شود.

6 – هزینه چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار :

با به پایان رسیدن  مراحل ثبت شرکت باید در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار، ، آگهی تاسیس شرکت به چاپ برسد. هزینه چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی، به عنوان یکی از هزینه های ثبت شرکت من جمله ثبت شرکت تضامنی، از 268 هزار تومان شروع شده که مبلغ آن با توجه به افزایش تعداد کلمات آگهی بیشتر می‌شود البته هزینه چاپ آگهی تاسیس در روزنامه کثیرالانتشار نیز با توجه به روزنامه انتخاب شده اندکی متفاوت است.

هزینه ثبت شرکت ها

موسسۀ حقوقی ذهن خلاق :

برای آگاهی بیشتر و بهتر از ریزجزئیات هزینه ثبت شرکت در سال 1400 در ایران و تمام مراحل قانونی آن می‌توانید با مشاورین موسسۀ ذهن خلاق ارتباط بگیرید. موسسۀ حقوقی ذهن خلاق مجموعه‌ای است که با بهره‌گیری از مشاوران مجرب، انجام امور حقوقی مربوط به ادارۀ مالکیت معنوی مانند ثبت برند و ثبت شرکت و… را برای تولیدکنندگان و موسسات و حتی اشخاصی که قصد شروع در حوزه‌ای کاری را دارند را انجام می‌دهد. انجام امور ثبتی هرچند که ساده به نظر می‌رسد اما نیازمند آگاهی و مشاوره است تا امور مربوطه به بهترین شکل انجام گرفته تا سریع‌ترین زمان بهترین نتیجه حاصل شود.

برای ارتباط با ذهن خلاق ، یکی از راه های زیر را انتخاب کنید

ارتباط از طریق واتساپ :

کارشناس ثبت شرکت
واتساپ کارشناس 2

تلفن تماس :

213 666 88 021

7913 65 88 021

4484 040 0912

4474 040 0912

آدرس :

تهران ، خیابان ولی‌عصر (عج) ، بعد از بوستان ساعی ، محله گاندی ، کوچه سی‌وششم ، مجتمع ولی‌عصر (ع) 1 ، واحد 116

دسترسی دوم : انتهای خیابان گاندی ، خیابان وزرا ، پلاک 108 ، مجتمع ولیعصر 1 ، طبقه اول ، واحد 116

تماس با ما

213 666 88 021

7913 65 88 021

4484 040 0912

4474 040 0912

تهران ، خیابان ولیعصر (عج) ، محله گاندی ، کوچه سی و ششم ، مجتمع ولیعصر 1 ، طبقه اول ، واحد 116

درباره ما

موسسه حقوقی ذهن خلاق از سال 1393 با ارائه خدمات حقوقی و ثبتی در کنار شما عزیزان می‌باشد و با بهره گیری از کارشناسان مجرب در زمینه ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری (برند) و مشاوره برندسازی و برندینگ و اخذ کارت بازرگانی و انواع مجوز ها در این مدت کوتاه توانسته با کسب جایگاهی بزرگ ، مشاوری امین در بین تولیدکنندگان کشور باشد

ادامه…